Kadra Żłobek przy ul. Tatarakowej 2/1a

Ciocia Ania – właściciel

Zawsze pragnęłam stworzyć takie miejsce, w którym dzieci mogłyby czuć się zupełnie jak w domu, miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, które dawałoby im poczucie bezpieczeństwa. Stąd też pomysł na Żłobek Szczęśliwych Maluchów. Chęć zapewnienia każdemu dziecku dobrego startu w przyszłość oraz stworzenia mu komfortowych warunków do tego, by mogło się prawidłowo rozwijać była tym silniejsza, że na co dzień miałam styczność z dziećmi wychowującymi się w Rodzinie Zastępczej, którą stworzyli moi rodzice. To uświadomiło mi, jak ważne jest to, by dzieci już od pierwszych miesięcy życia znajdowały się pod troskliwą opieką i zaważyło nad tym, że zdecydowałam się na pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Czuje się powołana do tego, by dawać dzieciom radość, by otaczać je miłością i dawać im wszystko to, czego potrzebują. Sprawdzać się w tym działaniu poza osobistymi predyspozycjami pomagają mi z pewnością studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie. W codziennej pracy z dziećmi zdecydowanie też przydają się studia ukończone na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS oraz Szkoła Muzyczna II st. T. Szeligowskiego w Lublinie.

footer

IMG_0126+Ciocia Karolina – dyrektor żłobka

Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej całodziennej pracy jest niezwykle ważne. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i były uśmiechnięte. Każdy uśmiech w moim kierunku oraz obserwacja ich postępów w rozwoju to dla mnie prezent, a jednocześnie nagroda za mój wysiłek.

W czasie zajęć z dziećmi mam w głowie słowa:
„Dziecko małe, lekkie, mniej go jest.
Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu.”
Małe dzieci to sama radość, a chwile spędzone w Żłobku Szczęśliwych Maluchów dostarczają wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ze specjalnością psychopedagogika z logopedią oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Staram się poszerzać swoje kwalifikacje, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wybrałam ten kierunek świadomie, by zwrócić większą uwagę na właściwy rozwój językowy dziecka już od najmłodszych lat.footer

Ciocia Iza – zastępca dyrektora żłobka

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku położnictwo. Okres studiowania dał mi możliwość rozwoju osobowości, zdobycia odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, które mogłam poszerzyć na licznych stażach i wolontariatach w kraju i za granicą. Od zawsze wykazywałam się empatią i troską względem dzieci co przełożyło się na chęć współpracy z najmłodszymi. Jestem osobą pogodną, optymistyczną i wrażliwą na potrzeby innych. Wykazuję się troską i dbałością o moich podopiecznych i ich najbliższych. a dzięki otwartości z łatwością nawiązuje pozytywne relacje. Praca z najmłodszymi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego, dlatego najcenniejszą dla mnie nagrodą jest ich uśmiech.

footer

Ciocia Marta

Po ukończonych studiach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku historia, moja droga zawodowa związana była z pracą z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacyjnych. Chęć pracy z najmłodszymi spowodowała, że zdecydowałam się na podjęcie studiów podyplomowych na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Liczne praktyki w szkole i przedszkolu pozwoliły mi zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z najmłodszymi. Jestem osoba pogodną , wrażliwą i otwartą na potrzeby drugiego człowieka, co jest równie ważne w pracy z najmłodszymi. W życiu codziennym i zawodowym kieruję się myślą Janusza Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Praca z maluszkami daje mi dużo zadowolenia, gdyż mam świadomość, że codziennie pomagam im odkrywać i zdobywać nowe umiejętności i wartości.

footer

Ciocia Ola

skan1-1

W czerwcu 2016 roku ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W czasie studiów odbywałam różnego rodzaju praktyki uczelniane, żeby od strony praktycznej poznać pracę z dziećmi. Myślę, że to doświadczenie będzie miało ogromny wpływ na pracę zawodową. Na co dzień jestem osobą wyrozumiałą, empatyczną, odpowiedzialną i uśmiechniętą. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi. Zawsze organizuje im czas tak, aby się nie nudziły, by aktywnie i w sposób kreatywny spędzały czas. Opiekując się maluszkami, wiem, że każdy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie największą nagrodą. W swojej pracy przyświeca mi myśl Bronisława Rocławskiego „W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami”, w której zawarte jest przesłanie, jak znaczące są osoby dorosłe w życiu dziecka. Dla swoich wychowanków chcę być autorytetem, osobą niosącą pomoc i wsparcie tym, którzy jej potrzebują. Najważniejsze dla mnie jest się dobro dziecka oraz wszechstronny jego rozwój.

footer

Ciocia Sylwia

W swoich działaniach wychowawczych zawsze wykazuje się dobrem dziecka, a także troską i wrażliwością na potrzeby innych. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i daje dużo satysfakcji, ponieważ postępy w rozwoju i uśmiechy na twarzach dzieci wynagradzają wszystko. Jestem osobą pogodną, troskliwą, pełną empatii i energii do pracy. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną oraz studia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

footer

Ciocia Karolina

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności opiekuńczo- wychowawczej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie studiów odbywałam praktyki w placówkach przedszkolnych.

Na co dzień jestem osobą miłą, cierpliwą i wrażliwą. W pracy z dziećmi staram się dać jak najwięcej ciepła, poczucia bezpieczeństwa i wsparcia w codziennym rozwoju. Ważne jest dla mnie, aby dzieci czuły się akceptowane i kochane, a na ich twarzach zawsze był uśmiech. Wspólna zabawa i nauka zbliża nas do siebie każdego dnia.

 

footer

Ciocia Magda

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam wyższe studia pedagogiczne o specjalności pedagogika rodziny, profilaktyka, poradnictwo i terapia rodziny na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kurs opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym z elementami animatora czasu wolnego. W trakcie studiów odbyłam praktyki w placówkach przedszkolnych, fundacjach oraz w powiatowym centrum pomocy rodzinie. Od zawsze kocham dzieci i chciałam z nimi pracować. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, dzięki czemu wiem, jak ważna jest cierpliwość, odpowiedzialność oraz empatia. Najważniejsze dla mnie jest dobro dziecka oraz stworzenie przyjaznej atmosfery pełnej bezpieczeństwa. Praca z najmłodszymi sprawia mi przyjemność, a największą radością jest dla mnie uśmiech i szczęście dziecka.

footer

W Żłobku Szczęśliwych Maluchów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W tym celu cała nasza kadra odbyła Kurs Pediatryczny w udzielaniu pierwszej pomocy dla najmłodszych. Każda z nas zdała egzamin i otrzymała certyfikat odbycia Kursu.

footer