Kadra Żłobek przy ul. Różanej 8/3a

Ciocia Ania – właściciel

Zawsze pragnęłam stworzyć takie miejsce, w którym dzieci mogłyby czuć się zupełnie jak w domu, miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, które dawałoby im poczucie bezpieczeństwa. Stąd też pomysł na Żłobek Szczęśliwych Maluchów. Chęć zapewnienia każdemu dziecku dobrego startu w przyszłość oraz stworzenia mu komfortowych warunków do tego, by mogło się prawidłowo rozwijać była tym silniejsza, że na co dzień miałam styczność z dziećmi wychowującymi się w Rodzinie Zastępczej, którą stworzyli moi rodzice. To uświadomiło mi, jak ważne jest to, by dzieci już od pierwszych miesięcy życia znajdowały się pod troskliwą opieką i zaważyło nad tym, że zdecydowałam się na pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Czuje się powołana do tego, by dawać dzieciom radość, by otaczać je miłością i dawać im wszystko to, czego potrzebują. Sprawdzać się w tym działaniu poza osobistymi predyspozycjami pomagają mi z pewnością studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie. W codziennej pracy z dziećmi zdecydowanie też przydają się studia ukończone na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS oraz Szkoła Muzyczna II st. T. Szeligowskiego w Lublinie.

 

footer

IMG_0126+Ciocia Karolina – zastępca dyrektora

Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej całodziennej pracy jest niezwykle ważne. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i były uśmiechnięte. Każdy uśmiech w moim kierunku oraz obserwacja ich postępów w rozwoju to dla mnie prezent, a jednocześnie nagroda za mój wysiłek.

W czasie zajęć z dziećmi mam w głowie słowa:
„Dziecko małe, lekkie, mniej go jest.
Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu.”
Małe dzieci to sama radość, a chwile spędzone w Żłobku Szczęśliwych Maluchów dostarczają wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ze specjalnością psychopedagogika z logopedią oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Staram się poszerzać swoje kwalifikacje, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wybrałam ten kierunek świadomie, by zwrócić większą uwagę na właściwy rozwój językowy dziecka już od najmłodszych lat.

footer

Ciocia Ania

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Pedagogika oraz Praca Socjalna na Uniwersytecieania-bochniak-zdjecieie-Skłodowskiej w Lublinie. Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Staram się aby każdy dzień maluszka spędzony w żłobku przyniósł mu wiele radości, ale także wpłynął na jego wszechstronny rozwój. Uważam, że w mojej pracy nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość dzieci, dlatego każdego dnia moim celem w pracy jest stworzenie atmosfery pełnej radości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa. Chcę uczyć dzieci co jest dobre a co złe, dać im możliwość poznania tego co interesujące, a przede wszystkim chcę stać się dla nich dobrą „ciocią”, która zawsze przytuli i pomoże.

 

footer

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ciocia Irmina

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczą z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. W swoich działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się zawsze dobrem dziecka. W pracy staram się tworzyć taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą, dla której praca z maluszkami to nieustanne odkrywanie ich możliwości.

 

footer

Radawiec

Ciocia Magda

Ukończyłam studia z pedagogiki na specjalności pedagogika rodziny z poradnictwem pedagogicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po ukończeniu studiów nie byłam pewna czy chcę pracować z osobami dorosłymi czy z dziećmi.  Zawsze jednak wiedziałam, że chcę pomagać ludziom i sprawiać, żeby się uśmiechali. Jestem osobą bardzo empatyczną, wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka oraz cierpliwą. Praca z dziećmi daje mi ogrom satysfakcji i pozytywnej energii. Opieka nad dziećmi jest odpowiedzialna i nierzadko trudna, ale postępy w rozwoju i uśmiechy na twarzach dzieci wynagradzają wszystko. Szczęśliwe i zdrowe dziecko to mój codzienny cel.

footer

Ciocia Ania

Jestem osobą bardzo cierpliwą, spokojną i empatyczną. Od zawsze opieka nad dziećmi sprawiała mi wiele radości. Uśmiech dzieci potrafi rozpromienić najbardziej ponury dzień i sprawić by na twarzy każdej osoby zagościł uśmiech. Uważam, że najważniejszym celem do osiągnięcia w pracy żłobkowej Cioci jest przekazanie dzieciom informacji, że są kochane i akceptowane. Czuję, że praca którą wykonuje daje mi dużo radości, a dodatkowo spełniam się w niej i rozwijam. W swoich działaniach wychowawczych stawiam na wspieranie ciągłego rozwoju szczęśliwych maluchów.

footer

Ciocia Monika

Ukończyłam kurs Opiekuna w Żłobku i Klubie Dziecięcym. Pracuję z dziećmi bo są największymi nauczycielami szczerości i otwartości serca. Ich wrażliwość wymaga ochrony i wsparcia w rozwoju. Jestem osobą  empatyczną a zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, odpowiedzialną troskę i optymalne wsparcie rozwoju dzieci uznaję za wyznacznik pracy opiekuńczej. Moim celem jest pomagać Dzieciom aby przez wsparcie naturalnej ciekawości w łatwy i przystępny sposób poznawały otaczający je świat. Pragnę aby dzieciaczki nad którymi sprawuję opiekę czuły się bezpiecznie i swobodnie. Chcę żeby czuły, że do Cioci mogą swobodnie zwrócić się w każdej sytuacji by uzyskać pomoc lub przytulić się kiedy będą tego potrzebowały.

Moje motto życiowe to słowa  Janusza Korczaka:

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat „. Beztroski śmiech dziecka i wynagradza każdą trudność jaka może nas napotykać w pracy z najmłodszymi.

footer

W Żłobku Szczęśliwych Maluchów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W tym celu cała nasza kadra odbyła Kurs Pediatryczny w udzielaniu pierwszej pomocy dla najmłodszych. Każda z nas zdała egzamin i otrzymała certyfikat odbycia Kursu.

footer