Kadra Żłobek przy ul. Różanej 8/3a

Ciocia Ania – właściciel

Zawsze pragnęłam stworzyć takie miejsce, w którym dzieci mogłyby czuć się zupełnie jak w domu, miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, które dawałoby im poczucie bezpieczeństwa. Stąd też pomysł na Żłobek Szczęśliwych Maluchów. Chęć zapewnienia każdemu dziecku dobrego startu w przyszłość oraz stworzenia mu komfortowych warunków do tego, by mogło się prawidłowo rozwijać była tym silniejsza, że na co dzień miałam styczność z dziećmi wychowującymi się w Rodzinie Zastępczej, którą stworzyli moi rodzice. To uświadomiło mi, jak ważne jest to, by dzieci już od pierwszych miesięcy życia znajdowały się pod troskliwą opieką i zaważyło nad tym, że zdecydowałam się na pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Czuje się powołana do tego, by dawać dzieciom radość, by otaczać je miłością i dawać im wszystko to, czego potrzebują. Sprawdzać się w tym działaniu poza osobistymi predyspozycjami pomagają mi z pewnością studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie. W codziennej pracy z dziećmi zdecydowanie też przydają się studia ukończone na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS oraz Szkoła Muzyczna II st. T. Szeligowskiego w Lublinie.

 

footer

IMG_0126+Ciocia Karolina –  dyrektor żłobka

Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej całodziennej pracy jest niezwykle ważne. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i były uśmiechnięte. Każdy uśmiech w moim kierunku oraz obserwacja ich postępów w rozwoju to dla mnie prezent, a jednocześnie nagroda za mój wysiłek.

W czasie zajęć z dziećmi mam w głowie słowa:
„Dziecko małe, lekkie, mniej go jest.
Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu.”
Małe dzieci to sama radość, a chwile spędzone w Żłobku Szczęśliwych Maluchów dostarczają wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ze specjalnością psychopedagogika z logopedią oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Staram się poszerzać swoje kwalifikacje, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wybrałam ten kierunek świadomie, by zwrócić większą uwagę na właściwy rozwój językowy dziecka już od najmłodszych lat.

footer

Ciocia Ania B.

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika oraz praca socjalna na Uniwersytecie Marii Curiania-bochniak-zdjeciee-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Staram się aby każdy dzień maluszka spędzony w żłobku przyniósł mu wiele radości, ale także wpłynął na jego wszechstronny rozwój. Uważam, że w mojej pracy nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość dzieci, dlatego każdego dnia moim celem w pracy jest stworzenie atmosfery pełnej radości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa. Chcę uczyć dzieci co jest dobre, a co złe, dać im możliwość poznania tego co interesujące, a przede wszystkim chcę stać się dla nich dobrą „ciocią”, która zawsze przytuli i pomoże.

 

footer

Ciocia Magda

Ukończyłam studia z pedagogiki na specjalności pedagogika rodziny z poradnictwem pedagogicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po ukończeniu studiów nie byłam pewna czy chcę pracować z osobami dorosłymi czy z dziećmi. Zawsze jednak wiedziałam, że chcę pomagać ludziom i sprawiać, żeby się uśmiechali. Jestem osobą bardzo empatyczną, wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka oraz cierpliwą. Praca z dziećmi daje mi ogrom satysfakcji i pozytywnej energii. Opieka nad dziećmi jest odpowiedzialna i nierzadko trudna, ale postępy w rozwoju i uśmiechy na twarzach dzieci wynagradzają wszystko. Szczęśliwe i zdrowe dziecko to mój codzienny cel.

footer

Ciocia Paulina

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z kreatywnością. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki, dzięki którym pogłębiłam swoją wiedzę oraz zdobyłam potrzebne doświadczenie.
Jestem osobą cierpliwą, pogodną, wrażliwą i otwartą na drugiego człowieka. Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi. Praca z najmłodszymi sprawia mi wiele radości i daje olbrzymią satysfakcję. Dostrzeganie wszystkich osiągnięć i postępów w rozwoju malucha motywuje mnie do dalszego działania, a widok szczerych uśmiechów na dziecięcych buziach jest najpiękniejszym podziękowaniem za cały wysiłek włożony w wykonywaną pracę.

footer

Ciocia Edyta

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności psychopedagogika specjalna z logopedią. Swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi najmłodszymi poszerzałam poprzez liczne praktyki, warsztaty a także kończąc kurs „Opiekun dziecięcy w żłobku”. Jestem osobą odpowiedzialną, ciepłą, troskliwą, pozytywnie nastawioną do życia. W pracy z dziećmi kieruję się troską o ich bezpieczeństwo i postępy na każdej płaszczyźnie ich rozwoju. Wykorzystując różne metody i formy pracy staram się kreatywnie wypełnić im czas spędzony w żłobku. Największą radość sprawia mi codzienna obserwacja nawet najmniejszych postępów naszych maluszków.
Moja dewiza brzmi: „Sztuka życia – to cieszyć się małym szczęściem”. Cieszmy się z drobiazgów, tak jak robią to dzieci – w tej kwestii możemy się jeszcze wiele od nich nauczyć.

 

footer

Ciocia Irmina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczą z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. W swoich działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się zawsze dobrem dziecka. W pracy staram się tworzyć taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą, dla której praca z maluszkami to nieustanne odkrywanie ich możliwości.

footer

W Żłobku Szczęśliwych Maluchów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W tym celu cała nasza kadra odbyła Kurs Pediatryczny w udzielaniu pierwszej pomocy dla najmłodszych. Każda z nas zdała egzamin i otrzymała certyfikat odbycia Kursu.

footer