Kadra Żłobek przy ul. Kryształowej 13

Ciocia Ania – właściciel

Zawsze pragnęłam stworzyć takie miejsce, w którym dzieci mogłyby czuć się zupełnie jak w domu, miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, które dawałoby im poczucie bezpieczeństwa. Stąd też pomysł na Żłobek Szczęśliwych Maluchów. Chęć zapewnienia każdemu dziecku dobrego startu w przyszłość oraz stworzenia mu komfortowych warunków do tego, by mogło się prawidłowo rozwijać była tym silniejsza, że na co dzień miałam styczność z dziećmi wychowującymi się w Rodzinie Zastępczej, którą stworzyli moi rodzice. To uświadomiło mi, jak ważne jest to, by dzieci już od pierwszych miesięcy życia znajdowały się pod troskliwą opieką i zaważyło nad tym, że zdecydowałam się na pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Czuje się powołana do tego, by dawać dzieciom radość, by otaczać je miłością i dawać im wszystko to, czego potrzebują. Sprawdzać się w tym działaniu poza osobistymi predyspozycjami pomagają mi z pewnością studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie. W codziennej pracy z dziećmi zdecydowanie też przydają się studia ukończone na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS oraz Szkoła Muzyczna II st. T. Szeligowskiego w Lublinie.

footer

IMG_0126+Ciocia Karolina – zastępca dyrektora

Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej całodziennej pracy jest niezwykle ważne. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i były uśmiechnięte. Każdy uśmiech w moim kierunku oraz obserwacja ich postępów w rozwoju to dla mnie prezent, a jednocześnie nagroda za mój wysiłek.

W czasie zajęć z dziećmi mam w głowie słowa:
„Dziecko małe, lekkie, mniej go jest.
Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu.”
Małe dzieci to sama radość, a chwile spędzone w Żłobku Szczęśliwych Maluchów dostarczają wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ze specjalnością psychopedagogika z logopedią oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Staram się poszerzać swoje kwalifikacje, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wybrałam ten kierunek świadomie, by zwrócić większą uwagę na właściwy rozwój językowy dziecka już od najmłodszych lat.

footer

Ciocia Agnieszka

Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, empatyczną i wyrozumiałą. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W trakcie studiów odbyłam praktyki zarówno w placówkach przedszkolnych jak i szkolnych. Praca w żłobku daje mi dużo satysfakcji, ponieważ każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie kształtowania się i rozwoju małego człowieka. W dzieciach urzeka mnie ich naturalność i bezwarunkowa wdzięczność.

footer

Ciocia Gosia P.

Mam w sobie coś, co utrudnia mi utrzymanie dystansu między mną a innymi ludźmi. Od pewnego czasu wiem już, że dzięki temu właśnie, w pracy z dziećmi czuję się całkowicie spełniona i z wielką radością znajduję wspólny język z najmłodszymi. Nigdy nie jest to język polegający tylko na mowie. Każde dziecko jest wyjątkowe właśnie ze względy na swoją inność: inne zainteresowania, uzdolnienia, inne potrzeby i inne okazywanie uczuć. Dlatego tak ważna w tej pracy jest cierpliwość i dostrzeganie najdrobniejszych sygnałów, na które natychmiast trzeba zareagować. Częściowo wyniosłam to ze studiów pedagogicznych oraz z kursu dla opiekunów w żłobku, jednak myślę, że najbardziej pomagają mi w tym własne predyspozycje: bezpośredniość, zaangażowanie i to, że ciągle mam w sobie dużo z dziecka, np. radość życia. Myślę, że jestem idealnym przykładem tego, że można znaleźć zajęcie, które będzie jednocześnie pracą, pasją, źródłem ciągłych wyzwań i radości.

footer

Ciocia Karolina 

Ukończyłam studia nauczycielskie licencjackie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia magisterskie na tym samym kierunku.

Bardzo wcześnie w moim życiu pojawiły się dzieci bo już jako nastolatka opiekowałam się dziećmi przyjaciół rodziny. Stąd też po latach zrodził się pomysł by moją drogę zawodową związać z dziećmi i ich rozwojem.

Podczas studiów odbywałam praktyki i staże w lubelskich przedszkolach i szkołach. Prowadziłam warsztaty w domach kultury i współorganizowałam imprezy artystyczne. Pracowałam indywidualnie a także w prywatnych przedszkolach w Lublinie gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Choć praca nauczyciela jest trudna i wymagająca lubię to co robię, bo dla mnie niezwykłe jest to, że jako nauczyciel mogę być naocznym świadkiem rozwoju dzieci. Mogę pomóc budować dla nich takie środowisko, które będzie sprzyjało realizacji w każdym obszarze, gdzie będą czuć się swobodnie jak w domu i dobrze jak u przyjaciół.

Chciałabym, aby „ Moje Dzieci” czuły się dobrze i czerpały z dzieciństwa to co najlepsze – zabawę – która jest wspaniałym środkiem dydaktycznym i wychowawczym. W pracy staram się, aby dzieci dużo się śmiały i mogły pokonywać swoje lęki i trudności a rozwój ich był holistyczny. Chętnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach oraz poprzez literaturę fachową. Prywatnie wielbicielka szalonych fryzur, modelka, kochająca Mazury, żagle, planszówki, książki i teatr oraz ceniąca poczucie humoru.

footer

Ciocia Emilka

Z wykształcenia jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki, które pozwoliły mi na pogłębienie swojej wiedzy w pracy z drugim człowiekiem. Poprzez zdobyte doświadczenie uświadomiłam sobie, że dalszy swój rozwój zawodowy jak i pracę chcę wiązać z dziećmi, ich kształceniem, rozwojem i wychowaniem. Również, od najmłodszych lat, uwielbiam dzieci, a przebywanie w ich obecności sprawia mi wiele radości. Uważam, że praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji przyjemności i spełnienia. Każdy dzień z nimi jest inny, tak jak one same – wyjątkowy. Celem, który stawiam sobie w mojej pracy jest to, żeby każde dziecko czuło się szczęśliwe, a na jego buzi ciągle budził się uśmiech. Jestem osobą, cierpliwą, empatyczną o miłym usposobieniu. Myślę, że cechy mojego charakteru w dużej mierze pomagają mi w mojej pracy i tym co robię. Czuję, że jestem w odpowiednim miejscu i robię to, co daje mi ogromną radość, a co za tym idzie, przekłada się na szczęście małych pociech jakimi są szczęśliwe maluchy.

footer

Ciocia Ola

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku położnictwo. W trakcie studiów oraz na licznych praktykach uczelnianych mogłam zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi. Jestem osobą bardzo cierpliwą, spokojną i empatyczną. Praca w żłobku daje mi ogrom radości oraz pozytywnej energii. Staram się by w każdej sytuacji na twarzach dzieci malował się uśmiech. Każdy dzień spędzony ze szczęśliwymi maluchami jest dla mnie dniem pełnym ciekawych przygód i wyzwań.

footer

Ciocia Dominika

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną oraz kontynuuje studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W okresie studiów odbyłam różnego rodzaju praktyki uczelniane, które pozwoliły mi rozwinąć swoje możliwości oraz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Jestem osobą o pozytywnym nastawieniu do świata, wrażliwa, opiekuńcza i empatyczna. Praca z moimi podopiecznymi daje mi dużo radości i satysfakcji. W swoich działaniach wychowawczych stawiam na wspieranie ich w ciągłym rozwoju.

footer

Ciocia Gosia M. 

Jestem osobą cierpliwą, pogodną z pozytywnym podejściem do życia.  W swojej pracy z najmłodszymi staram się dbać o ich indywidualne potrzeby oraz troszczyć się by miały zapewniony wszechstronny rozwój.  Każdy najmniejszy sukces maluszka jest dla mnie cenny i daje mi spełnienie oraz ogrom satysfakcji.  W moim podejściu do rozwoju i wychowania  kieruję się zasadą więzi i bliskości.

Z wykształcenia jestem pedagogiem a swoją wiedze zdobywałam między innymi na kierunkach pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, wczesnoszkolnej i przedszkolnej  oraz oligofrenopedagogiki.

footer

Ciocia Ania

Już od najmłodszych lat lubiłam opiekować się dziećmi dlatego swoją drogę zawodową związałam ze studiami pedagogicznymi. Ukończyłam w 2014 roku studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W pracy zawodowej kieruje się myślą Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uwielbiam towarzyszyć maluchom w poznawaniu świata, stwarzać im okazje do samodzielnego doświadczania nowych dla nich rzeczy. Jestem osobą cierpliwą, chętną do pomocy i optymistycznie nastawioną do życia i innych ludzi. Staram się przygotowywać ciekawe zabawy, interesujące zajęcia, dzięki którym dzień w żłobku będzie fascynującą przygodą dla maluszków.  Największym sukcesem jest dla mnie radość dziecka, jego szczery uśmiech.

footer

 

W Żłobku Szczęśliwych Maluchów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W tym celu cała nasza kadra odbyła Kurs Pediatryczny w udzielaniu pierwszej pomocy dla najmłodszych. Każda z nas zdała egzamin i otrzymała certyfikat odbycia Kursu.

footer