Kadra Żłobek przy ul. Kryształowej 13

Ciocia Ania – właściciel

Zawsze pragnęłam stworzyć takie miejsce, w którym dzieci mogłyby czuć się zupełnie jak w domu, miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, które dawałoby im poczucie bezpieczeństwa. Stąd też pomysł na Żłobek Szczęśliwych Maluchów. Chęć zapewnienia każdemu dziecku dobrego startu w przyszłość oraz stworzenia mu komfortowych warunków do tego, by mogło się prawidłowo rozwijać była tym silniejsza, że na co dzień miałam styczność z dziećmi wychowującymi się w Rodzinie Zastępczej, którą stworzyli moi rodzice. To uświadomiło mi, jak ważne jest to, by dzieci już od pierwszych miesięcy życia znajdowały się pod troskliwą opieką i zaważyło nad tym, że zdecydowałam się na pracę właśnie z tymi najmłodszymi. Czuje się powołana do tego, by dawać dzieciom radość, by otaczać je miłością i dawać im wszystko to, czego potrzebują. Sprawdzać się w tym działaniu poza osobistymi predyspozycjami pomagają mi z pewnością studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie. W codziennej pracy z dziećmi zdecydowanie też przydają się studia ukończone na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS oraz Szkoła Muzyczna II st. T. Szeligowskiego w Lublinie.

footer

IMG_0126+Ciocia Karolina – zastępca dyrektora

Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej całodziennej pracy jest niezwykle ważne. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i były uśmiechnięte. Każdy uśmiech w moim kierunku oraz obserwacja ich postępów w rozwoju to dla mnie prezent, a jednocześnie nagroda za mój wysiłek.

W czasie zajęć z dziećmi mam w głowie słowa:
„Dziecko małe, lekkie, mniej go jest.
Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu.”
Małe dzieci to sama radość, a chwile spędzone w Żłobku Szczęśliwych Maluchów dostarczają wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ze specjalnością psychopedagogika z logopedią oraz studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Staram się poszerzać swoje kwalifikacje, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wybrałam ten kierunek świadomie, by zwrócić większą uwagę na właściwy rozwój językowy dziecka już od najmłodszych lat.

footer

Ciocia Agnieszka

Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, empatyczną i wyrozumiałą. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W trakcie studiów odbyłam praktyki zarówno w placówkach przedszkolnych jak i szkolnych. Praca w żłobku daje mi dużo satysfakcji, ponieważ każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie kształtowania się i rozwoju małego człowieka. W dzieciach urzeka mnie ich naturalność i bezwarunkowa wdzięczność.

footer

Ciocia Gosia P.

Mam w sobie coś, co utrudnia mi utrzymanie dystansu między mną a innymi ludźmi. Od pewnego czasu wiem już, że dzięki temu właśnie, w pracy z dziećmi czuję się całkowicie spełniona i z wielką radością znajduję wspólny język z najmłodszymi. Nigdy nie jest to język polegający tylko na mowie. Każde dziecko jest wyjątkowe właśnie ze względy na swoją inność: inne zainteresowania, uzdolnienia, inne potrzeby i inne okazywanie uczuć. Dlatego tak ważna w tej pracy jest cierpliwość i dostrzeganie najdrobniejszych sygnałów, na które natychmiast trzeba zareagować. Częściowo wyniosłam to ze studiów pedagogicznych oraz z kursu dla opiekunów w żłobku, jednak myślę, że najbardziej pomagają mi w tym własne predyspozycje: bezpośredniość, zaangażowanie i to, że ciągle mam w sobie dużo z dziecka, np. radość życia. Myślę, że jestem idealnym przykładem tego, że można znaleźć zajęcie, które będzie jednocześnie pracą, pasją, źródłem ciągłych wyzwań i radości.

footer

Ciocia Dominika

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną oraz kontynuuje studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W okresie studiów odbyłam różnego rodzaju praktyki uczelniane, które pozwoliły mi rozwinąć swoje możliwości oraz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Jestem osobą o pozytywnym nastawieniu do świata, wrażliwa, opiekuńcza i empatyczna. Praca z moimi podopiecznymi daje mi dużo radości i satysfakcji. W swoich działaniach wychowawczych stawiam na wspieranie ich w ciągłym rozwoju.

footer

Ciocia Monika 

Jestem osobą radosną, cierpliwą i otwartą na nowe wyzwania. Dotychczas swoje umiejętności pedagogiczne rozwijałam w trakcie studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Marie Curie- Skłodowskiej oraz na praktykach. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia i ludzi, która wyznacza sobie konkretne cele  i potrafi je zrealizować. Jestem zawsze gotowa do pomocy, dlatego staram się w kontaktach z dziećmi stwarzać atmosferę bezpieczeństwa i zaufania. Sprawiać, by każdego dnia były szczęśliwe oraz wszechstronnie się rozwijały. W swojej pracy staram się, by buzie maluszków były uśmiechnięte od ucha do ucha – przecież uśmiech dziecka wynagradza wszystko.

footer

Ciocia Gosia M. 

Jestem osobą cierpliwą, pogodną z pozytywnym podejściem do życia.  W swojej pracy z najmłodszymi staram się dbać o ich indywidualne potrzeby oraz troszczyć się by miały zapewniony wszechstronny rozwój.  Każdy najmniejszy sukces maluszka jest dla mnie cenny i daje mi spełnienie oraz ogrom satysfakcji.  W moim podejściu do rozwoju i wychowania  kieruję się zasadą więzi i bliskości. Z wykształcenia jestem pedagogiem a swoją wiedzę zdobywałam między innymi na kierunkach pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, wczesnoszkolnej i przedszkolnej  oraz oligofrenopedagogiki.

footer

Ciocia Ania

Już od najmłodszych lat lubiłam opiekować się dziećmi, dlatego swoją drogę zawodową związałam ze studiami pedagogicznymi. Ukończyłam w 2014 roku studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W pracy zawodowej kieruje się myślą Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uwielbiam towarzyszyć maluchom w poznawaniu świata, stwarzać im okazje do samodzielnego doświadczania nowych dla nich rzeczy. Jestem osobą cierpliwą, chętną do pomocy i optymistycznie nastawioną do życia i innych ludzi. Staram się przygotowywać ciekawe zabawy, interesujące zajęcia, dzięki którym dzień w żłobku będzie fascynującą przygodą dla maluszków. Największym sukcesem jest dla mnie radość dziecka, jego szczery uśmiech.

footer

Ciocia Ola

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku położnictwo. W trakcie studiów oraz na licznych praktykach uczelnianych mogłam zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi. Jestem osobą bardzo cierpliwą, spokojną i empatyczną. Praca w żłobku daje mi ogrom radości oraz pozytywnej energii. Staram się by w każdej sytuacji na twarzach dzieci malował się uśmiech. Każdy dzień spędzony ze szczęśliwymi maluchami jest dla mnie dniem pełnym ciekawych przygód i wyzwań.

footer

Ciocia Olga

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie o tym samym kierunku wraz z fakultetem o pedagogice kreatywności na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi i teraz mogę spełniać swoje marzenia. Cechuje mnie otwartość wobec innych, empatia oraz lojalność. Wiem, że od dzieci można się wiele nauczyć, wystarczy ich dobrze słuchać. Zależy mi na dobru i odpowiedniej opiece każdego dziecka, dlatego też w swoich działaniach uwzględniam ich indywidualność.

footer

 

W Żłobku Szczęśliwych Maluchów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W tym celu cała nasza kadra odbyła Kurs Pediatryczny w udzielaniu pierwszej pomocy dla najmłodszych. Każda z nas zdała egzamin i otrzymała certyfikat odbycia Kursu.

footer