O żłobku

baby

Żłobek Szczęśliwych Maluchów powstał z myślą o dzieciach w wieku od 5 miesiąca do 3 lat. Pracujemy dla naszych Maluchów od 2009 roku. W naszych niewielkich grupach dzieci uczą się każdego dnia poznawać świat. Najważniejszym celem naszego Żłobka jest wspieranie rozwoju naszych Małych Podopiecznych.

Żłobek Szczęśliwych Maluchów  usytuowany jest w Lublinie w czterech placówkach: przy ul. Tatarakowej 2/1a i przy ul. Różanej 8/3a na osiedlu Czuby, przy ul. Pana Wołodyjowskiego 8 na osiedlu LSM oraz przy ul. Kryształowej 13 na Porębie. To kameralne i przyjazne  miejsca spełniające wszelkie wymagane standardy dotyczące sprawowania opieki oraz wspierania rozwoju i edukacji małych dzieci. Zapewniamy bezpieczeństwo, profesjonalną opiekę oraz indywidualne podejście do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Wykwalifikowana kadra dokłada wszelkich starań, by maluszki czuły się tutaj swobodne, szczęśliwe i akceptowane przez wszystkich.

Nasze żłobki w świetle Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 spełniają wszystkie wymogi przeciwpożarowe i sanitarne, a tym samym zostały wpisane do Rejestru Żłobków i Klubów dziecięcych Miasta Lublin.

Żłobek Szczęśliwych Maluchów, ul. Tatarakowa 2/1a, 20-541 Lublin – wpis do rejestru Żłobków i Klubów dziecięcych Miasta Lublin o numerze 12 – żłobek przeznaczony dla 30 dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Żłobek Szczęśliwych Maluchów, ul. Pana Wołodyjowskiego 8, 20-627 Lublin – wpis do rejestru Żłobków i Klubów dziecięcych Miasta Lublin o numerze 27 – żłobek przeznaczony dla 25 dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Żłobek Szczęśliwych Maluchów, ul. Różana 8/3a, 20-538 Lublin – wpis do rejestru Żłobków i Klubów dziecięcych Miasta Lublin o numerze 34 – żłobek przeznaczony dla 25 dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Żłobek Szczęśliwych Maluchów, ul. Kryształowa 13, 20-582 Lublin – wpis do rejestru Żłobków i Klubów dziecięcych Miasta Lublin o numerze 47 – żłobek przeznaczony dla 35 dzieci w trzech grupach wiekowych.

Żłobki Szczęśliwych Maluchów przy ul. Różanej 8/3a oraz przy ul. Kryształowej 13 dedykowane są w pierwszej kolejności dla dzieci (pierwszeństwo przyjęcia) pracowników, doktorantów, studentów oraz osób związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Żłobki te powstały na mocy porozumienia z Uczelnią i dzięki wsparciu w ramach Rządowego Programu Maluch 2016 oraz Maluch Plus 2017.

Nasza misja

 • Stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla dzieci, gdzie w warunkach zbliżonych do domowych, stopniowo i harmonijnie będą rozwijały swoje zdolności i umiejętności.
 • Otoczenie dziecka ciepłem, opieką i wsparciem.
 • Realizacja funkcji doradczej dla rodziców.
 • Rozbudzanie i stymulowanie naturalnej aktywności dziecka.
 • Rozwijanie kompetencji społecznych dzieci poprzez stwarzanie odpowiednich sytuacji zabawowych.
 • Obserwowanie dziecka we wszystkich sferach i fazach jego rozwoju.
 • Wprowadzanie dobrych nawyków żywieniowych, prowadzenie zdrowej, smacznej i zbilansowanej diety dla najmłodszych.

reka_misjaWspomagamy rozwój Dziecka poprzez:

 • zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny;
 • zabawy muzyczne rozwijające pamięć, koncentrację;
 • wiersze, bajki, piosenki zwiększające zasób słownictwa;
 • zajęcia rytmiczne uczące koordynacji, harmonii ruchów;
 • różnorodne zajęcia plastyczne (zabawy plasteliną, malowanie farbami, wyklejanie z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, wycinanie oraz wykorzystywanie wielu innych technik plastycznych).